NAUJIENŲ ARCHYVAS
(2023–2024 m. m.)

PROJEKTAS „RUDENS TAKU“

Kavarsko pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai dalyvavo projekte „Rudens taku“. Vaikai buvo mokomi atpažinti įvardinti, rinkti ir rūšiuoti rudens gėrybes. Iš gamtinės medžiagos tiesiamas rudens takas, ugdomas kūrybiškumas. Plėtojama meninė kompetencija, ugdomi bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

Nutiesus taką, vardijome savo ir draugų emocijas, dainavome dainas apie rudenį, šokome, plojome. Vaišinomės obuolių sultimis.

Mojuoja vaikai prie sukurto rudens tako Vaikai skanauja sultis

Pradinių klasių mokytojos J. Sereičikienės informacija
2023-09-28

KVIETIMAS PRISIJUNTI PRIE NUOTOLINIO NEFORMALIOJO UGDYMO BŪRELIO

Būrelio plakatas1 Būrelio plakatas2

2023-09-27

EUROPOS KALBŲ DIENA

Šiandien per pirmą pamoką susirinkę į salę mokiniai prakalbo latvių, ukrainiečių, vokiečių, italų ir kitomis kalbomis, nes pamoka buvo skirta Europos kalbų dienai.

Europos Tarybos iniciatyva nuo 2001 m. rugsėjo 26 d. švenčiama kaip Europos kalbų diena, nes kalbų mokėjimas yra įrankis, siekiant tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir supratimo apie mūsų žemyno kultūrinį paveldą.

Renginio metu buvo kalbama apie Europos kalbas, kaip jos skirstomos į kalbų šeimas, kokios yra didžiausios kalbų šakos, kokiai kalbų šakai priklauso lietuvių kalba. Tada 5-10 klasių mokiniai pristatė savo pasirinktas kalbas, pasakojo apie šalis, kuriose kalbama ta kalba. Penktokai, pasakodami apie latvių kalbą, supažindino su žodynu, pateikė užduotis ir kitiems mokiniams. Septintokai padeklamavo eilėraštį vokiečių kalba, aštuntokai papasakojo apie Didžiąją Britaniją ir jos įžymius objektus, devintokai plačiai papasakojo apie ukrainiečių kalbą, įžymius rašytojus, o dešimtokai prakalbo itališkai ir papasakojo, kur vartojama italų kalba. Buvo malonu paklausyti ir įžymaus italų dainininko Bočelio balso. O vestibiulyje atsirado puošnus Europos kalbų namas, kurį kartu su mokiniais surentė mokytoja K. Striukienė.

„Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti, kaip kad nebūtų darkoma ir griaunama jos kalba”. Taip pasakė vokiečių poetas Ernstas Moricas Arntas.

Mes irgi galime tą paantrinti, nes turime seną ir unikalią lietuvių kalbą ir galime ja didžiuotis, saugoti ir turtinti. Jos skambesiu suteikė progą pasidžiaugti šeštokai Liepa, Goda ir Kasparas, kurie ne tik vedė šį renginį, bet ir padeklamavo Just. Marcinkevičiaus eilėraščius apie lietuvių kalbą.

Dėkojame klasės vadovams, padėjusiems mokiniams paruošti turiningus ir įdomius pasakojimus, visų klasių mokiniams ir renginio organizatorei mokytojai Onai Buinevičienei.

2023-09-26

DĖL PRALEISTŲ MOKYMOSI DIENŲ PATEISINIMO DĖL LIGOS

Gerbiami mokinių tėvai (globėjai),

Įsigaliojus naujai mokyklos lankomumo užtikrinimo tvarkai aprašui, mokiniui praleidus daugiau nei 5 dienas per mėnesį dėl ligos, apie mokinio apsilankymą asmens sveikatos priežiūros įstaigoje patvirtinančią informaciją turi pateikti patys tėvai, prisijungę prie Elektroninės sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinės sistemos (toliau –ESPBI IS) paciento paskyros. Kadangi išsaugoti apsilankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje informaciją PDF formatu nėra galimybės, atsidarius šį dokumentą reikėtų padaryti ir išsisaugoti ekrano kopiją.
Kaip tai padaryti, skaitykite čia.

2023-09-25

SAULĖS PAMOKOS

Kuo kiekvienas esame unikalus ir kuo esame panašūs, kodėl mums svarbi draugystė, kur galima susirasti draugų, kaip prasmingai leisti laisvalaikį? Į tokius ir panašius klausimus mokyklos penktokai ir šeštokai su lietuvių kalbos mokytojomis L. Baroniene ir O. Buinevičiene ieškojo atsakymų Anykščių L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje. Čia malonios ir draugiškos darbuotojos vedė edukacnę programą ,,Saulė ir netikėti atspindžiai knygose“. Jos tikslas – išmokyti vaikus prasmingai ir įdomiai leisti laisvalaikį, domėtis istorija ir knygomis, susirasti draugų.

Užsiėmimo metu vaikai buvo įtrauktį į pokalbį, patys svarstė, reiškė savo nuomonę. O norint suprasti draugystės prasmę, pasimokyti draugiškumo, suprasti šalia esantį, teko atlikti ir įdomias bei kūrybingumą skatinančias užduotis: pasijusti, ką reiškia būti nelaisvam, parašyti gražiausią žodį draugui, jį apibūdinti, padovanoti jam tinkančią knygą, pasigilinti ir į save, suvokti save kaip asmenybę. Programai skirtas laikas prabėgo labai greitai. Pilni įspūdžių mokiniai grįžo į mokyklą, supratę, kad visada reikia ieškoti kituose žmonėse gėrio ir grožio. O tam padeda ir knygos.

O kuo dėta Saulė? Tai mergaitė, kuri padėjo mokiniams suvokti, kokie jie yra laimingi.

Lietuvių k. ir literatūros mokytojos O. Buinevičienės informacija
2023-09-15

MOKINIŲ PAVEŽĖJIMAS GELTONAISIAIS AUTOBUSAIS (ATNAUJINTA)

Autobusas

Mokinių pavežėjimo geltonaisiais autobusais tvarkaraštis (nuo 2023-09-05)

2023-09-04

MOKSLO IR ŽINIŲ DIENA

Iš šviesios ir nerūpestingos vasaros pašaukti Rugsėjo pirmosios susirinkome į mokyklą...

Mokykloje nuaidėjęs Rugsėjo pirmosios skambutis vėl sukvietė mokinius, jų tėvelius, mokytojus į Mokslo ir žinių šventę. Nedrąsiems pirmokėliams įteikti pirmokų pasai, dovanėlės. Jiems ir visiems susirinkusiems skambėjo eilės, dainos. Mokyklos direktorė, svečiai, mokytojai pasveikino bendruomenę, palinkėjo sėkmės, kantrybės semiant iš žinių aruodų mokslo grūdus.

Pirmoji pamoka vyko šventiškai papuoštose klasėse. Mokiniai ir mokytojai dalijosi vasaros įspūdžiais, aptarė planuojamus atlikti darbus.

2023-09-01

PAMOKŲ TVARKARAŠČIAI

5-10 klasių mokinių tvarkaraščiai

1-4 klasių mokinių tvarkaraščiai